O nás

 

O nás KOLTu

KOLT neboli Klub Organizátorů Letních Táborů je naše organizace. KOLT má pod sebou pět part organizující letní tábory, tři na Šumavě, jednu na severu a poslední v Lečici (to jsme my).

Dále pak pod něj spadají i dvě party pořádající zimní tábory, které se konají v Albrechticích v době jarních prázdnin.

Více si o KOLTu a jednotlivých partách můžete přečíst na KOLTím webu.


O naší partě

Jsme parta lidí, které už jako děti bavil tábor, kde jsme 3 týdny mimo civilizaci, bez elektřiny a učili jsme se soběstačnosti a porozumění přírodě. Část z nás si prošla přímo KOLTími tábory jako malí špunti a nyní všichni  předáváme naše zkušenosti mladší generaci. Tábor pro nás není jen tři týdny v létě, ale pracujeme kolem něho velkou část roku. Zdokonalujeme se v našich schopnostech, co nejvíce to jde – účastníme se různých školení pro vedoucí oddílů a dětských táborů, abychom drželi krok s nejnovějšími poznatky, jsme např. pravidelnými účastníky CVVZ (Celostátní vzájemná výměna zkušeností vedoucích táborů a pracovníků s dětmi a mládeží). Dále mnozí z nás prošli zdravotnickým školením  a získali certifikaci zdravotníků zotavovacích akcí (ZZA).

Lidé na táboře

Při rozkliknutí jednotlivých fotografií se o nás dozvíte více.

Magdalena Hájková

oddílový vedoucí

Ahoj, jmenuji se Majda a na tábor jezdím už od svých sedmi let. Poprvé tento rok si vyzkouším roli praktikanta a moc se na to těším. Pobyt v přírodě s kamarády pro mě vždy znamenal neodmyslitelnou součást léta. V současné době studuji na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši a ve svém volném čase ráda sportuji.

Maki

Markéta Šebestová

Pomocná síla
Zaměstnání: Student

Ahoj, jmenuji se Markéta, ale všichni mi říkají Maki.  Na táboře jsem byla v roce 2023 teprve poprvé. Jsem vesnická holka, takže příroda je něco pro mě. Řekla bych o sobě, že jsem velice milý, pracovitý a kreativní člověk. Mám velké zkušenosti s prací s dětmi od letních i příměstských táborů tak po vedení dětského kroužku tance až po osobní chůvu.

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

Ivan Machač

Hlavní vedoucí
Zaměstnání: Asistent pedagoga/ zahradník

Ahoj, jmenuji se Ivan Machač a na tento tábor jezdím od svých 5 let. Už od mala mne na táboře fascinovalo mnoho věcí, příroda, lidé a spolupráce vedoucích. Proto bylo jasné, že až dosáhnu vhodného věku, půjdu do toho! Od roku 2012 jsem tedy začal jezdit jako praktikant, kuchař, hospodář, pomocná síla, vedoucí a v současné době zde působím jako hlavní vedoucí.
Tábor je pro mě místo, kde můžu zažívat každý něco jiného, ukazovat dětem krásy a poklady přírody, učit je samostatnosti, a společně s nimi překonávat různé strachy. Kdyby se mě někdo zeptal, co mám na táboře nejradši, odpověď by byla tábor. Tahle srdeční záležitost je pro mě kompletní tak, jak je. Do života mi dal z dětských let kamarády, zážitky všeho druhu a možnost překonávat strachy. V neposlední řadě mě naučil zodpovědnosti, plánování a tvrdé práci.
V minulosti jsem se věnoval vrcholově veslování. Za zmínku stojí účast na mistrovství světa a Evropy. Jak už vyplývá, jsem vášnivý sportovec nepohrdnu ničím od volejbalu po plavání.
Mojí velkou vášní je také zahradničení. Venkovní aktivita spojená s péčí o život v jakékoliv formě mne prostě baví.

Těším se na každého, kdo by měl chuť přijet na náš tábor!!

Mgr. Kateřina Páleníková

Vedoucí
Zaměstnání: učitelka Aj na ZŠ
Absolvované Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Ani si už nepamatuji doby, kdy bych nebyla v létě na dětském táboře s KOLTem. Zhruba v osmi letech jsem transferovala z prvního běhu na druhý a tam zůstala až do dnešních dnů. Dělat tábory mě baví, stejně tak jako život na něm a práce s dětmi. Mezi mé záliby patří většina známých výtvarných činností, judo, studium jazyků (angličtina, španělština, italština) a cestování nejen po Evropě (např. roční studijní pobyt v USA).
Po ukončení bakalářského studia na Filozofické fakultě v Praze jsem přešla do Brna na magisterské studium učitelství angličtiny. Dětem se tedy věnuji i ve svém zaměstnání, jsem učitelkou angličtiny na základní škole v Praze. Odpoledne ještě vedu zájmové kroužky angličtiny a divadla.

Monika Suchopárová

Praktikant
Studium: Studentka

Ahoj, já jsem Monina. Na tábor jsem začala jezdit když už jsem byla starší. O to víc mi ale učaroval. Jak prostředí, tak kolektiv v Lečici je něco, bez čeho si léto už nedokážu představit. Studuji na gymnáziu v Praze a pracuji brigádně jako servírka v kavárně. Mezi mé záliby patří hlavně tanec, crossfit, lyžování a úprava fotek i videí. Už se nemůžu dočkat na dobrodružství, která spolu v Lečici zažijeme, a že jich nebude málo!

Anežka

Anežka Hájková

Oddílová vedoucí
Zaměstnání: Student

Ahoj, jmenuji se Anežka. Na tábor do Velké jezdím už od svých 7 let. Léto v přírodě s přáteli a dny nabyté dobrodružstvím se zkrátka za ty roky staly nedílnou součástí mého života. Ve volném čase si ráda zasportuju a chodím ven s kamarády. Studuji na Klasickém gymnáziu v Praze, a proto se vždy po týdnech strávených v rušném městě ráda vracím do přírody.

 

Powered by
Lili

Liliana Zdichyncová

Oddílová vedoucí
Zaměstnání: Student

Ahoj, já jsem Lilka. Na tábory jezdím už asi od svých šesti let a už si bez toho svůj život nedokážu představit. Tábor je spojení přírody, přátelství a hlavně mě toho nesmírně moc naučil. Ať už různé zálesácké dovednosti, nebo práci v kolektivu a řešení problémů.

Mimo les, v normálním světě studuji na Střední umělecké škole v Praze obor ilustrace, takže mám ráda vše s uměním spojené. Taky ráda peču, vařím a rozhodně nepohrdnu nějakým výletem, či jinou aktivitou s přáteli.
Les za ty roky považuji za svůj domov a taktéž lidi z tábora za svou rodinu. Ani bych nevěřila že mě to takhle pohltí.
A nejvíc mě baví, že v tom nejsem sama, tak se těším až se v létě uvidíme!

Powered by

Štefan Kocian

oddílový vedoucí
Studium: Analytická a fyzikální chemie, VŠCHT Praha

Na tábor s KOLTem jezdím od 8 let. Tábor pro mě představuje únik do jiné reality a přírody.
Během dvouleté pauzy jsem zjistil, že léto léto bez tábora, pro mě není létem. Ve svém volném čase nejraději hraji PC hry , vařím nebo hraji stolní hry.

Tereza Kvasničková

Oddílová vedoucí
Studium:
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí

Do svých jedenácti let jsem byla typické dítě z města. Krásu přírody a lidí v ní jsem poznala až na letním táboře s KOLTem. Dnes si už prožití letních prázdnin nedokážu představit nikde jinde. Má dětská léta uplynula jako voda, a proto nabídku jezdit nadále jako oddílový vedoucí nešlo odmítnout.
Mezi mé koníčky patří bojová umění, čtení a malování. Volný čas ráda trávím na čerstvém vzduchu, a jelikož jsem ještě studentkou, zbylý čas se učím a učím a učím.

Naty

Natálie Stiborová

Pomocná síla
Studium: studentka Newton University of Prague

Ahoj, jmenuji se Naty. Na dětský tábor s KOLTem jezdím od roku 2015 a toto místo se pro mě navždy stalo kouzelným. Ve svém volném čase ráda sportuji, trávím čas s přáteli, v přírodě a nebo stále někde na cestách v zahraničí. Jsem studentka vysoké školy tudíž studium patří mezi mé další aktivity (tedy né až tak oblíbené.)

Powered by

Veronika Bukvicová

Kuchařka

Zaměstnání: učitelka M, Fy na gymnáziu
Absolvované Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Na prvním táboře KOLTu jsem byla teprve v roce 2021, ale okamžitě jsem si oblíbila přírodu Lečice, pohodu táborové louky a možnost vaření na čerstvém vzduchu. Na polní kuchyni bohužel své oblíbené makové buchty neupeču, ale přesto zvládneme ukuchtit rozmanitý jídelníček.

Ve volném čase hlavně sportuji – jezdím na kole a bruslích, plavu i běhám a v zimě mě najdete občas i v lyžařské stopě.

Anna Nedvědová

Praktikant

Jmenuji se Anička a studuji na střední zdravotnické škole. Mezi mé záliby patří nejen sport, malování a hudba, ale také příroda, ve které si vždy mohu odpočinout a vyčistit hlavu.

I přes to, že jsem byla v roce 2021 na táboře ve Velké Lečici poprvé, moc jsem si to oblíbila, a proto se tam vydávám v roli praktikanta. Těším se na nová dobrodružství a nezapomenutelné zážitky se skvělou partou lidí.