O nás

 

O nás KOLTu

KOLT neboli Klub Organizátorů Letních Táborů je naše organizace. KOLT má pod sebou čtyři party organizující letní tábory, dvě na Šumavě, jednu na severu a poslední v Lečici (to jsme my).

Dále pak pod něj spadají i dvě party pořádající zimní tábory, které se konají v Albrechticích v době jarních prázdnin.

Více si o KOLTu a jednotlivých partách můžete přečíst na KOLTím webu.


O naší partě

Jsme parta lidí, které už jako děti bavil tábor, kde jsme 3 týdny mimo civilizaci, bez elektřiny a učili jsme se soběstačnosti a porozumění přírodě. Část z nás si prošla přímo KOLTími tábory jako malí špunti a nyní všichni  předáváme naše zkušenosti mladší generaci. Tábor pro nás není jen tři týdny v létě, ale pracujeme kolem něho velkou část roku. Zdokonalujeme se v našich schopnostech, co nejvíce to jde – účastníme se různých školení pro vedoucí oddílů a dětských táborů, abychom drželi krok s nejnovějšími poznatky, jsme např. pravidelnými účastníky CVVZ (Celostátní vzájemná výměna zkušeností vedoucích táborů a pracovníků s dětmi a mládeží). Dále mnozí z nás prošli zdravotnickým školením  a získali certifikaci zdravotníků zotavovacích akcí (ZZA).

Lidé na táboře

Při rozkliknutí jednotlivých fotografií se o nás dozvíte více.

Pavel Burian

Hospodář/Kuchař
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Na tábory s KOLTem jezdím od svých 10 let, tedy od roku 2001. Užít si tři týdny, plné her a zábavy, v přírodě mě natolik bavilo, že když nadešel můj čas tak jsem plynule začal jezdit jako praktikant, vedoucí, dále hospodář a „technická podpora“ a tak tedy jezdím dodnes. Mimo tábor jsem se věnoval studiu ochrany přírody a krajiny a zahradní a krajinné tvorbě.
Ve volném čase se nejraději věnuji rodině, četbě, kutilství všeho druhu a samozřejmě táboření.

Magdalena Hájková

oddílový vedoucí

Ahoj, jmenuji se Majda a na tábor jezdím už od svých sedmi let. Poprvé tento rok si vyzkouším roli praktikanta a moc se na to těším. Pobyt v přírodě s kamarády pro mě vždy znamenal neodmyslitelnou součást léta. V současné době studuji na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši a ve svém volném čase ráda sportuji.

Jakub Tázler 

kuchař
Studium: Student VŠ
​​
Ahoj, jmenuji se Kuba a je mi 22 let. Rád hraju tenis a squash a vlastně všechny míčové sporty. Chodil jsem na všeobecné gymnázium a teď studuji VŠ v Praze. Mám rád pěší turistiku, hlavně na Slovensku v Tatrách, kam se chci určitě zase podívat.
Na tábory jezdím pravidelně od svých pěti let. Neumím si bez nich život představit. V dětství to vždy bylo nezapomenutelné dobrodružství, o kterém jsem mluvil ještě dlouho po skončení tábora, a proto jsem neváhal a začal jsem jezdit jako vedoucí. Práce s dětmi a snaha předat jim to, co mě naučili vedoucí, když jsem byl dítě, mě hrozně baví a je hlavní motivací, proč jezdím na tábor.
Další velký důvod je ten, že můžu jet na tři týdny do přírody, kde hodím veškeré zbytečné myšlenky za hlavu a jen si užívám souznění s přírodou. Jsem pro každou legraci a neváhám, když je možnost sehrát nějaké srandovní scénky.
Těším se na vás v Lečici!

Alena Cerhanová

Praktikant

Jmenuji se Alča. Na tento tábor jsem poprvé jela ve čtrnácti letech a moc jsem si okolí Lečice oblíbila. Jezdila jsem na tábory už od první třídy, ale teprve tady jsem zažila tábor, jak má být – les, louka, oheň, kamarádství. Mým hlavním zdrojem zábavy jsou mé čtyři kočky, takže je jasné, že miluji zvířata a přírodu. Pobyt v lese je prostě terapie. Mám ráda hudbu a učím se hrát na kytaru.

Ivan Machač

Hlavní vedoucí
Zaměstnání: Asistent pedagoga/ zahradník

Ahoj, jmenuji se Ivan Machač a na tento tábor jezdím od svých 5 let. Už od mala mne na táboře fascinovalo mnoho věcí, příroda, lidé a spolupráce vedoucích. Proto bylo jasné, že až dosáhnu vhodného věku, půjdu do toho! Od roku 2012 jsem tedy začal jezdit jako praktikant, kuchař, hospodář, pomocná síla, vedoucí a v současné době zde působím jako hlavní vedoucí.
Tábor je pro mě místo, kde můžu zažívat každý něco jiného, ukazovat dětem krásy a poklady přírody, učit je samostatnosti, a společně s nimi překonávat různé strachy. Kdyby se mě někdo zeptal, co mám na táboře nejradši, odpověď by byla tábor. Tahle srdeční záležitost je pro mě kompletní tak, jak je. Do života mi dal z dětských let kamarády, zážitky všeho druhu a možnost překonávat strachy. V neposlední řadě mě naučil zodpovědnosti, plánování a tvrdé práci.
V minulosti jsem se věnoval vrcholově veslování. Za zmínku stojí účast na mistrovství světa a Evropy. Jak už vyplývá, jsem vášnivý sportovec nepohrdnu ničím od volejbalu po plavání.
Mojí velkou vášní je také zahradničení. Venkovní aktivita spojená s péčí o život v jakékoliv formě mne prostě baví.

Těším se na každého, kdo by měl chuť přijet na náš tábor!!

Mgr. Kateřina Páleníková

Vedoucí
Zaměstnání: učitelka Aj na ZŠ
Absolvované Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Ani si už nepamatuji doby, kdy bych nebyla v létě na dětském táboře s KOLTem. Zhruba v osmi letech jsem transferovala z prvního běhu na druhý a tam zůstala až do dnešních dnů. Dělat tábory mě baví, stejně tak jako život na něm a práce s dětmi. Mezi mé záliby patří většina známých výtvarných činností, judo, studium jazyků (angličtina, španělština, italština) a cestování nejen po Evropě (např. roční studijní pobyt v USA).
Po ukončení bakalářského studia na Filozofické fakultě v Praze jsem přešla do Brna na magisterské studium učitelství angličtiny. Dětem se tedy věnuji i ve svém zaměstnání, jsem učitelkou angličtiny na základní škole v Praze. Odpoledne ještě vedu zájmové kroužky angličtiny a divadla.

Monika Suchopárová

Praktikant
Studium: Studentka

Ahoj, já jsem Monina. Na tábor jsem začala jezdit když už jsem byla starší. O to víc mi ale učaroval. Jak prostředí, tak kolektiv v Lečici je něco, bez čeho si léto už nedokážu představit. Studuji na gymnáziu v Praze a pracuji brigádně jako servírka v kavárně. Mezi mé záliby patří hlavně tanec, crossfit, lyžování a úprava fotek i videí. Už se nemůžu dočkat na dobrodružství, která spolu v Lečici zažijeme, a že jich nebude málo!

Lenka Krátká, DiS.

Fotografka, technicko – morální podpora
Studium/zaměstnání: dentální hygienistka na mateřské dovolené
Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí, KPR a řešení neodkladných stavů v zubní praxi

Ahoj, jmenuji se Lenka Krátká. Na tábor jezdím od roku 2016 a musím říct, že mě naprosto uchvátil. Není pro mne nic lepšího, než se s tak super partou na 3 týdny ubytovat na čerstvě posečené louce v áčkových stanech, poslouchat šumění stromů, večer houkání sýčků a štěkot lišek.
Jela jsem již jako praktikant, kuchař a nyní jako morální podpora a fotoreportér.
Jelikož mám 2letého chlapečka, nemohu proto plnit funkci vedoucího, ale mohu tak každému v něčem pomoci.

Náš malý Mareček jezdí na tábor také. Už v roce 2020 zvládl skoro celé 3 týdny a věřím, že ho to bude bavit stejně jako naše táborové děti.

P. S. : Tak krásnou hvězdnou oblohou musíte prostě vidět!

Lukáš Krátký

Hospodář, technická podpora
Zaměstnání: IT

Ahoj, jsem LuKy. Jelikož pracovní povinnosti už pár let dostihují i mě, tak se táboru věnuji hlavně během roku, kdy se podílím na řešení „technických“ záležitostí a spousty věcí kolem. Na táboře se objevuji především jako hospodář a technická podpora. Dále také u ohně s kytarou.
Mezi mé záliby patří příroda, turistika, bushcraft, IT a moderní technologie.

Magdaléna Kačmarčíková

Oddílová vedoucí
Studium: studentka VOŠ

Ahoj, já jsem Majda. Narodila jsem se v roce 1997 (to aby jste měli představu, kolik mi je let). Na tento tábor jezdím od nějakých 6 let. Od té doby jsem měla jasno, kde budu trávit určitou část léta. Za tu dobu jsem se naučila značnou část toho, co bych chtěla předat dětem.
V současnosti studuji na VOŠ obor Sociální pedagogika. Zároveň pracuji v kavárně. Mám ráda lidi, přírodu a vše s tím spojené.

Štefan Kocian

oddílový vedoucí
Studium: Analytická a fyzikální chemie, VŠCHT Praha

Na tábor s KOLTem jezdím od 8 let. Tábor pro mě představuje únik do jiné reality a přírody.
Během dvouleté pauzy jsem zjistil, že léto léto bez tábora, pro mě není létem. Ve svém volném čase nejraději hraji PC hry , vařím nebo hraji stolní hry.

Kateřina Karpíšková

oddílový vedoucí

Ahoj, já jsem Káťa. Na KOLTí tábory jezdím, už od svých 9 let. Už jako malá jsem věděla, že sem jednou budu chtít jezdit jako praktikant nebo vedoucí. Mám ráda děti a kolektiv v Lečici, proto jsem vděčná, že jsem tuto příležitost dostala! Vůbec bych si nedokázala představit léto bez tábora. Žiju ve městě, takže je hrozně fajn někam aspoň přes léto vypadnout a odpočinout si v přírodě. Mezi mé záliby patří kreslení, hraní počítačových her, hudba a orientační běh. Studuji na SOŠ obor grafický design, čemuž bych se chtěla do budoucna věnovat.

Tereza Kvasničková

Oddílová vedoucí
Studium:
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí

Do svých jedenácti let jsem byla typické dítě z města. Krásu přírody a lidí v ní jsem poznala až na letním táboře s KOLTem. Dnes si už prožití letních prázdnin nedokážu představit nikde jinde. Má dětská léta uplynula jako voda, a proto nabídku jezdit nadále jako oddílový vedoucí nešlo odmítnout.
Mezi mé koníčky patří bojová umění, čtení a malování. Volný čas ráda trávím na čerstvém vzduchu, a jelikož jsem ještě studentkou, zbylý čas se učím a učím a učím.

Nikola Balounová

Oddílová praktikantka
Studium: studentka gymnázia

Ahoj, já jsem Niky, ale můžete mi klidně říkat Bizon. Na tábor jezdím cca od 10 let jako dítě a kdyby to šlo, tak bych jela zas. Bohužel, čas neúprosně kvapí, a tak se přesouvám do řad vedoucích. Tábor mi natolik přirostl k srdci, že se ho zkrátka nemůžu vzdát!
Jsem sice ¨pražanda¨, ale miluji přírodu a tak se v ní ráda na pár týdnů zabydlím s partou úžasných lidí, s nimiž zažiji báječné léto. Také ráda poznám nové tváře, třeba spolu budeme sdílet vášeň pro bojová umění, herectví, nebo jednoduše lásku k přírodě.
Už se nemůžu dočkat, tak ahoj na táboře!

Leontýna Votočková

oddílový vedoucí

Ahoj, já jsem Lea. Na koltí tábor jezdím už od svých osmi let. Nejdříve jsem jezdila čtyři roky na třetí běh do Čeřína, a pak jsem se přidala k druhému běhu ve Velké Lečici,
kde jsem si to naprosto zamilovala. Les v okolí našeho  tábora a lidi v táboře jsou naprosto neodmyslitelnou součástí mého života.
Mám spoustu zájmů, ale ve většině z nich jsem opravdu marná. Moc ráda zpívám a to nahlas a hodně falešně. Momentálně studuji v Praze na všeobecném gymnáziu, proto většinu mého volného času sežere studium. Každý rok se už od září těším, až se konečně dostanu na naší táborovou louku.

Veronika Bukvicová

Kuchařka

Zaměstnání: učitelka M, Fy na gymnáziu
Absolvované Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Na prvním táboře KOLTu jsem byla teprve v roce 2021, ale okamžitě jsem si oblíbila přírodu Lečice, pohodu táborové louky a možnost vaření na čerstvém vzduchu. Na polní kuchyni bohužel své oblíbené makové buchty neupeču, ale přesto zvládneme ukuchtit rozmanitý jídelníček.

Ve volném čase hlavně sportuji – jezdím na kole a bruslích, plavu i běhám a v zimě mě najdete občas i v lyžařské stopě.

Roland Fritsch

Oddílový vedoucí
Studium: Student VŠ

Ahoj, říkají mi Roli. Již mnoho let jezdím na tábor do Dolního Sedla a byl jsem velmi potěšen, když mi Lečická parta dala možnost navštívit i jejich údolí a strávit zde nějaký čas. Se svými kamarády ze Sedla jsme si zde užili tolik srandy, že jsme se rozhodli si náš pobyt mimo civilizaci prodloužit a začít sem jezdit nejen jako návštěva starých přátel (nejsme staří , ale s pár lidmi z Lečice jsem se aspoň dekádu neviděl). Tábor je pro mě každoroční únik od zaprášených měst, reality, technologií a uspěchanosti dnešního světa. Každý potřebuje někde vypnout.

Marek Nerád

Praktikant
Studium: Student

Ahoj, jmenuji se Marek, ale nikdo mi neřekne jinak než Stue. Jezdím na tábor už od svých devíti let a velmi jsem si ho zamiloval. Každý rok se těším až v létě budu moct jet na tři týdny do přírody. Studuji na střední škole obor instalatér. Když mám volný čas rád sportuju, chodím do přírody nebo si čtu.

Anna Nedvědová

Praktikant

Jmenuji se Anička a studuji na střední zdravotnické škole. Mezi mé záliby patří nejen sport, malování a hudba, ale také příroda, ve které si vždy mohu odpočinout a vyčistit hlavu.

I přes to, že jsem byla v roce 2021 na táboře ve Velké Lečici poprvé, moc jsem si to oblíbila, a proto se tam vydávám v roli praktikanta. Těším se na nová dobrodružství a nezapomenutelné zážitky se skvělou partou lidí.