O nás

 

O nás KOLTu

KOLT neboli Klub Organizátorů Letních Táborů je naše organizace. KOLT má pod sebou čtyři party organizující letní tábory, dvě na Šumavě, jednu na severu a poslední v Lečici (to jsme my).
Dále pak pod něj spadají i dvě party pořádající zimní tábory, které se konají v Albrechticích v době jarních prázdnin. Jednatelem a zakladatelem našeho spolku je Lukmen, který dlouhá léta vedl první běh v Čeříně. Druhý běh pak začal pod vedením Mártyho, který v roce 2008 opustil Čeřín a v současné době vede tábor v Dolním Sedle. Naše parta jsou ti, kteří v Čeříně pobyli ještě dva roky a následně se přestěhovali do Velké Lečice.  Třetí běh pod vedením Pytláka je stejně jako první běh stále v našem původním tábořišti v Čeříně. Více si o KOLTu a jednotlivých partách můžete přečíst na KOLTím webu.

O naší partě

Jsme parta lidí, které už jako děti bavil tábor, kde jsme 3 týdny mimo civilizaci, bez elektřiny a učili jsme se soběstačnosti a porozumění přírodě. Drtivá většina z nás si prošla KOLTími tábory jako malí špunti a nyní předáváme naše zkušenosti mladší generaci. Tábor pro nás není jen tři týdny v létě, ale pracujeme kolem něho velkou část roku. Zdokonalujeme se v naších schopnostech, co nejvíce to jde – účastníme se různých školení pro vedoucí oddílů a dětských táborů, abychom drželi krok s nejnovějšími poznatky, jsme např. pravidelnými účastníky CVVZ (Celostátní vzájemná výměna zkušeností vedoucích táborů a pracovníků s dětmi a mládeží). Dále mnozí z nás prošli zdravotnickým školením  a získali certifikaci zdravotníků zotavovacích akcí (ZZA). Při rozkliknutí jednotlivých fotografií se o nás dozvíte více.

Oddíloví vedoucí

Oddíloví praktikanti

Technické zázemí tábora

Barbora Kubistová

oddílová vedoucí
Studium/zaměstnání: obchodní akademie Karlín

Už od mala jsem s rodiči a bráchou každý rok absolvovali turistické výlety do přírody. A nejspíš proto nás už jako prcky poslali na tento tábor. Jako dítě jsem tedy jezdila 11 let a v roce 2017 jsem se překlopila do role praktikanta.
Zde na táboře jsem získala mnoho zkušeností, ale čeho si nejvíce vážím je můj vztah k přírodě, což většina mých vrstevníků nemá. Mezi mé koníčky patří čtení, sportování a samozřejmě jídlo.
Když už jsme u toho, nemáte nějaký?

Ivan Machač

Oddílový vedoucí
Zaměstnání: VK Blesk

Ahoj, jmenuji se Ivan Machač a na tento tábor jezdím již od svých 5 let. Už od mala mne na táboře fascinovaly dvě věci, lidé a práce vedoucích. Proto bylo jasné, že až dosáhnu věku vedoucího, půjdu do toho! Od roku 2012 jsem tedy začal jezdit jako praktikant, kuchař, hospodář, pomocná síla, vedoucí.
Tábor je pro mě místo, kde můžu zažívat každý den spoustu zábavy a radosti, ukazovat dětem krásy a poklady přírody, učit je samostatnosti, a společně s nimi překonávat různé strachy.
Kdyby se mě někdo zeptal, co mám na táboře nejradši, odpověď by byla tábor. Tahle srdeční záležitost je pro mě kompletní tak, jak je. Do života mi dal z dětských let hromady kamarádů, se kterými jsem stále v kontaktu, i když na tábor už nejezdí. Dal mi možnost překonat strachy - ten který bych chtěl vyzdvihnout je strach z práce. Z dospělého hlediska mne naučil zodpovědnosti, plánování. Je pravdou, že občas mne taky zavede do ne zrovna příjemných situací, ze kterých ale zase umím dobře vybruslit.
V normálním životě se věnuji veslování, ve kterém jsem byl v minulosti úspěšný. Za zmínku stojí účast na mistrovství světa a Evropy. Nyní se veslování věnuji nejen jako nadšený závodník, ale také jako trenér mládeže a veřejnosti. Jak už vyplývá, jsem vášnivý sportovec nepohrdnu ničím od volejbalu po plavání. Mojí velkou vášní je zahradničení, pěstování různých druhů rostlin, bylin a stromů. Nejraději trávím čas s přáteli, ať už v městském parku, různých vyhlídkových místech a samozřejmě v přírodě.
Těším se na každého, kdo by měl chuť přijet na náš tábor !

Mgr. Kateřina Páleníková

Vedoucí (hlavní vedoucí na mateřské =D )
Zaměstnání: učitelka Aj na ZŠ
Absolvované Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Ani si už nepamatuji doby, kdy bych nebyla v létě na dětském táboře s KOLTem. Zhruba v osmi letech jsem transferovala z prvního běhu na druhý a tam zůstala až do dnešních dnů. Dělat tábory mě baví, stejně tak jako život na něm a práce s dětmi. Mezi mé záliby patří většina známých výtvarných činností, judo, studium jazyků (angličtina, španělština, italština) a cestování nejen po Evropě (např. roční studijní pobyt v USA).
Po ukončení bakalářského studia na Filozofické fakultě v Praze jsem přešla do Brna na magisterské studium učitelství angličtiny. Dětem se tedy věnuji i ve svém zaměstnání, jsem učitelkou angličtiny na základní škole v Praze. Odpoledne ještě vedu zájmové kroužky angličtiny a divadla.

Magdaléna Kačmarčíková

Oddílová vedoucí
Studium: studentka VOŠ

Ahoj, já jsem Majda. Narodila jsem se v roce 1997 (to aby jste měli představu, kolik mi je let). Na tento tábor jezdím od nějakých 6 let. Od té doby jsem měla jasno, kde budu trávit určitou část léta. Za tu dobu jsem se naučila značnou část toho, co bych chtěla předat dětem.
V současnosti studuji na VOŠ obor Sociální pedagogika. Zároveň pracuji v kavárně. Mám ráda lidi, přírodu a vše s tím spojené.

Simona Matoušková

Oddílová vedoucí
Studium: PedF Univerzity Karlovy, obor Speciální pedagogika
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí

Hojahoj, jsem Sísa a na tábor jezdím od roku 2013 jako vedoucí, později zdravotník a nyní jako oddílový vedoucí a nápomocný zdravotník. Tábor mi dal do života spoustu věcí a jsem ráda, že můžu být jeho součástí. Jsem studentkou HTF UK, obor Sociální pedagogika. Až dostuduji, vydám se někam s krosnou do světa. Zatím jsou však pro mě 3 týdny na táboře s dětmi nedílnou součástí mého léta a neodkážu si jej představit jinak.

Tereza Kvasničková

Oddílová vedoucí
Studium: SŠ zeměměřická - geodésie a katastr nemovitostí
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí

Do svých jedenácti let jsem byla typické dítě z města. Krásu přírody a lidí v ní jsem poznala až na letním táboře s KOLTem. Dnes si už prožití letních prázdnin nedokážu představit nikde jinde. Má dětská léta uplynula jako voda, a proto nabídku jezdit nadále jako oddílový vedoucí nešlo odmítnout.
Mezi mé koníčky patří bojová umění, čtení a malování. Volný čas ráda trávím na čerstvém vzduchu, a jelikož jsem ještě studentkou, zbylý čas se učím a učím a učím.

Kateřina Bílková

Oddílová vedoucí
Studium/zaměstnání: studentka gymnázia

Jmenuji se Kačka, ale na táboře mi nikdo neřekne jinak než Ziky. S KOLTem jezdím od roku 2012 díky náhodě – ve dveřích třídy jsem se v záchvatu náhlého odhodlání zeptala náhodné spolužačky, jestli nezná nějaký tábor, kam bych mohla jet, abych celé léto netrčela doma, a po okamžitém přihlášení jsem toho litovala, měla jsem totiž do té doby s tábory jenom špatné zkušenosti. Nemohlo mě proto víc překvapit, když jsem si ten náš během druhého dne oblíbila (první den lilo jako z konve). Poté, co skončila úžasná dětská léta, jsem se roku 2018 rozhodla pokračovat jako vedoucí.
Mimo tábor jsem gymplán, příslušník generace Z, hraju v dechovce, mám ráda zvuk pozounu a baví mě jazzová improvizace. Taky ráda v tátových pohorkách ujdu dvacet kilometrů lesem na Šumavě, u které bydlím. Ještě mám ráda špenát, vlaky, sudoku, neumím kotoul vzad a k tomu se ještě nad míru ráda válím a čtu si.
Tábor mě naučil zodpovědnosti a samostatnosti, dal mi schopnost orientace v mapě, rozdělat oheň a změnil mi pohled na svět. Přála bych si, aby se dětem s námi na táborové louce líbilo tolik, aby se následujícího roku s radostí vrátily. Tak jako jsem se dřív vracela já a vracím se doposud.

Nikola Balounová

Oddílová praktikantka
Studium: studentka gymnázia

Ahoj, já jsem Niky, ale můžete mi klidně říkat Bizon. Na tábor jezdím cca od 10 let jako dítě a kdyby to šlo, tak bych jela zas. Bohužel, čas neúprosně kvapí, a tak se přesouvám do řad vedoucích. Tábor mi natolik přirostl k srdci, že se ho zkrátka nemůžu vzdát!
Jsem sice ¨pražanda¨, ale miluji přírodu a tak se v ní ráda na pár týdnů zabydlím s partou úžasných lidí, s nimiž zažiji báječné léto. Také ráda poznám nové tváře, třeba spolu budeme sdílet vášeň pro bojová umění, herectví, nebo jednoduše lásku k přírodě.
Už se nemůžu dočkat, tak ahoj na táboře!

Patrik Nerád

Oddílový praktikant
Studium: SPŠ Kutná Hora
Na tábory jsem nikdy moc nebyl, ale naštěstí jsem byl přemluven. Musím říct, že to je věc, které nelituji a litovat nebudu. Na tábor jezdím od roku 2014, ale i za tak krátkou dobu mě toho hodně naučil a dal do života.
Dozvěděl jsem se základy zdravovědy, jak se orientovat v mapě, psát zprávy v morseovce a vychoval ve mně vztah k přírodě. Z tábora jsem vždycky odjížděl s nejlepšími zážitky, na které vždycky rád vzpomínám. Našel jsem si tam kamarády, se kterými se scházíme i mimo tábor a nedokážu si představit, že bych je nikdy nepoznal. Mezi mé záliby patří např. basketbal, fotbal nebo parkour. Mimo sporty i počítačová grafika nebo poslech hudby. Osobně bych si nedokázal představit léto bez tábora a jsem rád za každé 3 týdny, co jsem tam strávil.

Aneta Pačesová

Oddílový praktikant
Studium/zaměstnání: Střední průmyslová škola sdělovací techniky
Moje jméno je Anet a tenhle tábor navštěvuji od svých osmi let. Už první rok jsem si pobyt v přírodě a hlavně lidi na tomto běhu zamilovala, proto jsem se rozhodla, že budu pokračovat nadále jako praktikantka. Studuji na SPŠ sdělovací techniky umělecký obor, který se zabývá pohybem v kultuře a médiích. Mám velmi blízký vztah k přírodě, jelikož jsem v ní z větší části svého života vyrůstala a mým domovem jsou krásné Krkonoše. Už od mala miluji fotografování a od svých šesti let hraji basketbal. Mým velkým snem je jednou napsat knížku, ale zatím jsem se dostala k pár článkům ve školním časopise a básním.Tábor v Lečici pro mě hodně znamená, protože mě hodně naučil a poznala jsem skvělé lidi a ráda bych nadále chtěla předat dětem to, co jsem se zde sama naučila.

Pavel Burian

Hospodář/Kuchař
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Na tábory s KOLTem jezdím od svých 10 let, tedy od roku 2001. Užít si tři týdny, plné her a zábavy, v přírodě mě natolik bavilo, že když nadešel můj čas tak jsem plynule začal jezdit jako praktikant, vedoucí, dále hospodář a „technická podpora“ a tak tedy jezdím dodnes. Mimo tábor jsem se věnoval studiu ochrany přírody a krajiny a zahradní a krajinné tvorbě.
Ve volném čase se nejraději věnuji rodině, četbě, kutilství všeho druhu a samozřejmě táboření.

Karel Kuzník

zdravotník
Zaměstnání: Městská policie Praha
Absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí
​​
Na tábory jsem jezdil od mala a jedním z nich se stal i tábor s KOLTem. Když jsem dostal nabídku vrátit se na tábor jako vedoucí, neváhal jsem a přijal ji okamžitě.
Vyzkoušel jsem už roli vedoucího, kuchaře i zdravotníka. Nejlépe se ale cítím jako zdravotník, první pomoc patří mezi mé koníčky, a tak mě na táboře uvidíte právě v této roli. Mezi mé další záliby patří různé bojové sporty, vaření a táborničení.

Lenka Michalíčková, DiS.

Fotografka, technicko - morální podpora
Studium/zaměstnání: dentální hygienistka na mateřské dovolené
Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí, KPR a řešení neodkladných stavů v zubní praxi

Ahoj, jsem Léňa a s KOLTem jezdím na tábor od roku 2015. Vzhledem k pracovním povinnostem nemohu na táboře trávit celé tři týdny, ale můžete mě potkat minimálně o víkendech především v kuchyni, popřípadě jako fotografku.
Po úspěšném ukončení studia jsem nastoupila na pozici Dentální hygienistky a zubní instrumentářky v soukromé zubní praxi v Praze. Do naší ordinace chodí mnoho dětí do nejútlejšího věku a každé z nich vyžaduje individuální přístup. Správná komunikace s dětmi je jedna z hlavních náplní mé práce.
Pokud můžu jmenovat pár věcí co mám opravdu ráda, tak mezi ty hlavní patří pobyt v přírodě. Ráda cestuji po České republice a zkouším nové věci.

Lukáš Krátký

Hospodář, technická podpora
Zaměstnání: IT

Ahoj, jsem LuKy. Jelikož pracovní povinnosti už pár let dostihují i mě, tak se táboru věnuji hlavně během roku, kdy se podílím na řešení "technických" záležitostí a spousty věcí kolem. Na táboře se objevím většinou o víkendech, hlavně u ohně s kytarou.
Mezi mé záliby patří příroda, turistika, bushcraft, IT a moderní technologie.

Petr Pácha

Hospodář/Kuchař
Zaměstnání: Manažer v DEKRA

Tábor je pro mě nedílná součást mého dětství i dospělého života a jsem rád, že mohu být jeho součástí. Jsme skupina lidí se stejným zájmem připravená předat naše zkušenosti, ale i dobrou náladu na děti, které jsou tím hlavním proč tábor vznikl a funguje.
V poslední době mě sice zastihují i pracovní povinnosti a nedaří se mi na táboře trávit veškerý čas, ale vždy si najdu týden nebo dva, kdy si na táboře užijeme mnoho zábavy a odpočineme si od dnešního uspěchaného městského života.
Na tábor jezdím od roku 2000 a mezi mé mimotáborové zájmy patří zájem o auta a veterány, airsoft, turistika a sport.
Jo… a taky jsem pro každou srandu.